Fysio / AKTUELT / Nyheter / Ledig vikariat som seniorrådgiver/jurist

Ledig vikariat som seniorrådgiver/jurist

I Forhandlingsseksjonen i Norsk Fysioterapeutforbund (NFF) er det nå ledig et års vikariat som seniorrådgiver/jurist i full stilling for snarlig tiltredelse. Vi søker en medarbeider som kan yte juridisk bistand på arbeidsrettens område (individuell og kollektiv arbeidsrett) til alle våre ansatte medlemmer, delta på opplæring av våre medlemmer og drive øvrig rådgivning til interne organer. Videre søker vi en medarbeider som kan ivareta våre medlemmer på statens tariffområde.

NFFs forhandlingsseksjon består av i alt ni tilsatte. Seksjonen arbeider med lønns-, inntekts- og arbeidsforhold og forhandler for fysioterapeuter i alle tariffområder og i privat praksis. I tillegg driver seksjonen tillitsvalgtopplæring og annen skolering av medlemmene, og gir generell veiledning og juridisk bistand.

Ansvar og oppgaver for stillingen

 • Juridisk rådgivning og medlemsbistand
 • Bistand og ansvar for medlemmer i tariffområdet staten.
 • Forhandlingsarbeid 
 • Tillitsvalgtopplæring 
 • Dokumentasjon/utredninger 

Ønskede kvalifikasjoner

 • Juridisk embetseksamen, fortrinnsvis med arbeidsrett som spesialfag
 • Kjennskap til tariffområder, kollektive avtaler og tariffoppgjør 
 • Erfaring fra arbeidsrett, forvaltningspraksis og organisasjonsarbeid er en fordel
 • God muntlig og skriftlig formuleringsevne
 • Analytiske evner og godt skjønn
 • Kunne arbeide selvstendig og i team
 • Gode datakunnskaper
 • Fleksibel og utadvendt personlighet som vil trives med å jobbe i et åpent og hektisk miljø.   

Personlig egnethet vektlegges. Seniorrådgiver rapporterer til seksjonsleder/forhandlingssjef. NFF holder til i moderne kontorlokaler i Stensbergsgt. 27, Oslo. Det tilbys fleksibel arbeidstid og pensjons- og forsikringsordning.

Lønn etter avtale.

Send en kortfattet søknad med CV til Norsk Fysioterapeutforbund, Postboks 2704 St. Hanshaugen, 0131 Oslo, evt. nff@fysio.no.

For nærmere opplysninger kontakt generalsekretær Tor Tvethaug, tlf. 99 24 48 15 (tt@fysio.no), eller seksjonssjef  Kjersti Hatlestad, tlf. 97 76 97 90 (kh@fysio.no).

Søknadsfrist: 25. juni 2010.

NFF er et fagforbund som organiserer ca. 9 300 fysioterapeuter, både ansatte og privatpraktiserende. Forbundet ivaretar medlemmenes faglige og økonomiske interesser. Forbundet har et sekretariat med 31 medarbeidere.