Fagseminar og årsmøte på Hotell Ernst i Kristiansand 15.-17. februar 2012
Faggruppen for Barne- og ungdomsfysioterapi ønsker velkommen til Fagseminar og årsmøte på Clarion Hotell Ernst 15-17 februar 2012.
Tema for årets seminar er » Teori og praksis …….som hånd i hanske ?»
Vi ønsker å presentere nyere viten innenfor faget vårt og samtidig se hvordan dette kan implementeres i vår praksis hverdag!
Vi får presentert både flere spennende doktorgradsavhandlinger og erfaringer fra praksis som omhandler alt fra premature barn til idrettskader hos barn og unge, samt utfordringer og tiltak rundt barn med ADHD og ME.
Samhandlingsreformen er høyaktuell og forbundsleder Eilin Ekeland vil belyse hvordan dette berører oss som barnefysioterapeuter.
Etter stor suksess med forelesning om de stille barna på fagseminaret 2011, etterkommer vi ønsket om å fordype oss videre inn i temaet.
Kvellomodellen måtte dessverre utgå som tema på fagseminaret i 2011. Vi er derfor glad for å ha fått dette på timeplanen for dette seminaret.
Vi gleder oss til å møte engasjerte og spennende kollegaer på fagseminaret og ønsker alle fysioterapeuter og andre interesserte hjertelig velkomne.
Årets påmeldingskjema inneholder både påmelding til Seminar og bestilling av hotellovernatting.

