Søkeresultat

Oversikt over manuellterapeuter i Norge

Manuellterapeuter er fysioterapeuter med en offentlig videreutdanning i manuellterapi. Dette er et toårig masterstudium ved Universitetet i Bergen. Tilsvarende masterprogram i manuellterapi tilbys også i utlandet. I 2006 ble manuellterapeuter etter vedtak i Stortinget primærkontakter. Det betyr at de blant annet kan sykemelde inntil 12 uker og henvise til legespesialist, annen fysioterapi og radiologiske undersøkelser (røntgen, MRI, CT).

Du trenger ikke henvisning fra lege før du oppsøker en manuellterapeut. Dersom denne har kommunal driftsavtale, har du etter folketrygdloven rett til trygderefusjon.

Fysioterapeuter som er merket med gul farge har videreutdanning i manuellterapi, men mangler et eller flere obligatoriske universitetskurs som medfører at de ennå ikke kan sykemelde og henvise pasienter.

For mer om primærkontakter les her.


 
 ÅLESUND 
Welle Randi Helen  rhele-we@online.no  Svømmehallen Fysioterapi-Moa  70158585 
 
 ÅS 
Andersen Line Schau  linesa81@hotmail.com  Ås Fysioterapi og Treningssenter  64 94 29 00 
Hammer Christian    Ås Fysioterapi og Treningssenter  64 94 29 00 
 
 BERGEN 
Førdestrøm Kåre  kaafo@online.no  Fysioterapisenteret I Bergen  55 559999 
Monsen Gregor  gregor@tertnes.no  Fysioterapisenteret I Bergen  55 559999 
Endresen Jan Erik  jaendres@online.no  Rosenkrantz Fysioterapi & Man.Terapi  55 55 34 80 
Endresen Margareta  margaretaendresen@hotmail.com  Rosenkrantz Fysioterapi & Man.Terapi  55 55 34 80 
Vibe Fersum Kjartan  kjartan.fersum@isf.uib.no  Universitetet I Bergen  55 586100 
Lea Pål Alexander  palea@online.no  Vågen Manuellterapi  55015710 
 
 BODØ 
Hansen Fredrik  hanfredrik@gmail.com  Aspmyra Fysioterapi ANS  75503300 
Persson Jannike  jannikepersson@yahoo.no  Aspmyra Fysioterapi ANS  75503300 
Pramanik Somnath  sp@aspmyrafysioterapi.no  Aspmyra Fysioterapi ANS  75503300 
Byberg Siv  sivbyberg@hotmail.com  Kongsgården Fysioterapi AS  75 58 84 65 
Sørensen Håvard  havardsorensen@hotmail.com  Rønvik Fysioterapi AS  75508215 
 
 DOKKA 
Kojedal Karen Therese  karentheresek@hotmail.com  Sevilhaug Fysikalske institutt  61 11 04 70 
 
 DRAMMEN 
Andresen Fredrik  fredrik.andresen@me.com  Gulskogen Fysio.Og Akupunktur Da  32 830275 
Jagtøien Åsa  ajagtoei@online.no  Strømsø Fys.Inst.  38 89 65 50 
 
 ENEBAKK 
Lundby Stian  stianlundby@hotmail.com  Enebakk Fysioterapi  64 990208 
 
 FAGERSTRAND 
Marki Kristian  kristian@nesman.no  Nesodden Manuellterapi og Fysioterapi  40222245 
 
 FORNEBU 
Steer Jim  alghouti74@gmail.com  Arena Manuellterapi og Fysioterapi  94005600 
 
 FREDRIKSTAD 
Glomsrød Bredo  bredo.glomsrd@fredfiber.net  Brogaten Fysioterapi AS  69316222 
Bjørgvik Sigurd Lorås  sigurd@mskklinikken.no  MSK klinikken AS  46971111 
Kristiansen Svein Erik  svein@mskklinikken.no  MSK klinikken AS  46971111 
 
 GJØVIK 
Berg Tor Erik  tor_erik_berg@hotmail.com  Aktiv Fysioterapi-Gjøvik As  61137440 
Jensen Pål Arne Grindvoll  pag.paul@gmail.com  Gjøvik Fysioterapi DA   
 
 GRIMSTAD 
Vatne Ivar Mindor    Grimstad Klinikken AS  37040250 
 
 HALDEN 
Østby Øivind    Fredrikshald Fysioterapi  69 196969 
 
 HAMAR 
Engh Lisette  lisettee@online.no   Engh'S Fys.Inst.  62 521713 
 
 HARSTAD 
Lande Susann Haugnes  susannhl@online.no  Harstad Kommune  77 02 7000 
 
 HEMSEDAL 
Skulstad Terje  terje.skulstad@gmail.com  Helselaben AS   
 
 HOKKSUND 
Ringdal Harald Berge  hringdal@gmail.com  Ringdal Harald. Hokksund Rehabiliteringssenter AS  48025642 
 
 HOMMERSÅK 
Randby Øyvind Brendehaug  orandby@yahoo.no  Riska Fysikalske Institutt  51 689690 
 
 HORTEN 
Slagsvold Liv Jorunn Faanes  livfaa@gmail.com  Horten ØNH og Manuell terapi  33047050 
 
 HØNEFOSS 
Schanke Christian  c-schank@online.no  Industrigata Fysio. og Manuell terapi DA  32127080 
Wiik Jan Egil  janegilwiik@gmail.com  Spina Fysioterapi og Manuellterapi  32 121213 
Sørensen Joachim  joachim_sorensen@yahoo.no  Vesterngaten Fysioterapi  32 122587 
 
 ISDALSTØ 
Natvik Eldrid  eldridnatvik@gmail.com  Knarvik Fysioterapi  56 35 15 95 
 
 JESSHEIM 
Jensen Bjørn Faltin  bjorn.jensen@mail.com  Ullensaker Fysikalske institutt  63972288 
 
 KJELLER 
Negård Lene  l_negard@hotmail.com  Lillestrøm Fys.Inst As  64 84 34 04 
 
 KOLBOTN 
Brækken Ingeborg Hoff  ingeborg.h.braekken@vikenfiber.no  Kolbotn Fys.Inst.  66 801543 
Sjo Kristin Marie  kmsjo@hotmail.com  Kolbotn Trim og Fysioterapi  66 802864 
 
 KONGSBERG 
Herland Kjell  kjell@herland.no  Klokkerbakken Medisinske Senter  32 72 70 30 
 
 KOPPANG 
Solberg Alf Sigurd  alfss@online.no  Solberg Alf Sigurd Fysio.  62 46 06 26 
 
 KRISTIANSAND S 
Gamst Ann Helen  ann@sfi.no  Sørlandets Fys.Inst As.Kr.Sand S  38120600 
Østvold Jo  jo.ostvold@live.no  Sørlandets Fys.Inst As.Kr.Sand S  38120600 
 
 KROKKLEIVA 
Sørensen Solveig Ø.  solveig_orjansen@hotmail.com  Hole Kommune  32 161100 
 
 LAKSEVÅG 
Kristiansen Jan-Erik  janerikkristiansen.kristiansen@gmail.com  Kringsjå Fysioterapi  55 342348 
 
 LEVANGER 
Sjøbakk Trond Viggo  tsjobakk@gmail.com  Manuell Terapi Klinikken AS  92400818 
 
 LILLEHAMMER 
Selbæk Håvard  selbak@online.no  Lillehammer Manuell Terapi   
Thorsen Ingeborg M. Hegland  thorsen.manuellterapi@gmail.com  Løkkegata Fysioterapi AS  61 255568 
 
 LYSAKER 
Kirkesola Gitle  gitle.kirkesola@redcord.com  SET Kompetanse Redcord Clinic, Lysaker  67108866 
 
 LØRENSKOG 
Larsen Thomas  fysiolarsen@hotmail.com  Lørenskog Fysioterapi og osteopati  67 90 21 30 
 
 MANDAL 
Lia Rune  rune.lia@klinikken.no  Klinikken AS  38 271140 
 
 MOLDE 
Lystad Leif-Arne  la@stayon.no  Molde Fotballklubb  71202500 
 
 MOSS 
Sæther Frank  fra-saet@online.no  Høyden Fysioterapi  69 251780 
 
 NAMSOS 
Sæther Janne  janne.saether@hotmail.no  Sykehuset Namsos  74 21 54 00 
 
 NESBRU 
Harstad Lene  lene_harstad@hotmail.com  Nesbru Fysio og Manuellterapi as  66853120 
Kleiven Rune  ruklei@online.no  Nesbru Fysio og Manuellterapi as  66853120 
Renolen Geir  grenolen@online.no  Nesbru Fysio og Manuellterapi as  66853120 
 
 NESODDTANGEN 
Netteland Anna-Beth  Anna-Beth.Netteland@sunnaas.no  Sunnaas Sykehus Hf  66 96 90 00 
Christensen Morten Markvard  mc@tangenhelse.no  Tangen Helseklinikk  40172313 
 
 OLSVIK 
Eland Nic D.  olsfysio@online.no  Olsvik Fysioterapi og Manuellterapi  55 26 95 58 
 
 OSLO 
Faugli Hans Petter  hans.petter.faugli@vikenfiber.no  Abildsø Fysioterapi As  23 03 11 80 
Nyland Tom  tom-nyla@online.no  Adamstuen Fysioterapi Og Klinikk  22 465190 
Sture John Ove  johnovesture@hotmail.com  AktiFys AS  22763800 
Gundersen Christian Hauan  christian.hauan.gundersen@gmail.com  Altvitalt AS  22787910 
Nyberg Vivi Elin  vn@bestnordstrand.no  Best Helse Nordstrand   02359 
Vestre Siv  siv@brynmed.no  Bryn Medisinske Senter   22274285 
Atubo Jocelyn Atyeno  jocelynatyeno@hotmail.com  Furuset Fysioterapi og Barnefysioterapi  22 300999 
Hadzad Nino  nino81@gmail.com  Furuset Fysioterapi og Barnefysioterapi  22 300999 
Bjørke Gustav Stokke  gbjoerke@gmail.com  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Fagermoen Charlotte Loraas  charlotte.loraas@gmail.com  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Geinhoff Hans Roger  roger.geinhoff@hof.nhn.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Hahnsson Eivor  ehahnsson@hotmail.com  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Næss Kaja  kaja.nass@hof.nhn.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Opseth Gro  gro.opseth@hof.nhn.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Robinson Hilde Stendal  h.s.robinson@medisin.uio.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Robinson Roar  roar.robinson@hof.nhn.no.  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Sodeland Stig  sodelan@online.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Særheim Joakim  joakimsaerheim@gmail.com  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Sønstegård Kristin  kristin.sonstegard@gmail.com  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Telje Trym  ttelje@online.no  Hans & Olaf Fysioterapi A/S  22 993140 
Skaret Ingrid  ingska76@gmail.com  Helsehuset Sinsen  22 356781 
Tronstad Torfinn  torfinn1@online.no  Helsehuset Sinsen  22 356781 
Bruusgaard Christian F.  christian@holteninstitutt.no  Holten Inst.For Med.Tren.Terap  22 151264 
Ringen Arne  a-ringen@online.no  Holtet Fys.Inst.  22 289479 
Christensen Lene  lenechristensen@lycos.com  Høgskolen I Oslo og Akershus  67235000 
Ringvold May Lisbeth Torgerse  Maya.Ringvold@hioa.no  Høgskolen I Oslo og Akershus  67235000 
Svensen Anne Riiser  Anne.Riiser.Svensen@hioa.no   Høgskolen I Oslo og Akershus  67235000 
Veel-Skogholt Pia  paronsen77@hotmail.com  Klinikk For Alle - Majorstuen AS  22 853500 
Myrvang Øivind Andre Løset  oivindnilsen@gmail.com  Kringsjå - Sogn Fysioterapi  22 23 68 90 
Rogstad Bente  bente.rogstad@c2i.net  Lindeberg Fysioterapi A/S  22 301855 
Fagerås Trygve Brynjar  brynjarf@gmail.com  NIMI Ullevål  81517090 
Fagerheim Marte  marte.fagerheim@nimi.no  NIMI Ullevål  81517090 
Lund Marte  lund_marte@hotmail.com  NIMI Ullevål  81517090 
Løken Jan Henning  jan.h.loken@hjelp24.no  NIMI Ullevål  81517090 
Steigen Laila Beate  lbsteigen@gmail.com  NIMI Ullevål  81517090 
Ødegaard Thomas T.  ttoeddis@online.no  NIMI Ullevål  81517090 
Hatlebrekke Fred  fredhat@online.no  Norsk Fysioterapeutforbund  22 93 30 50 
Fossan Bjørn  Bjorn.Fossan@olympiatoppen.no  Olympiatoppen  24075710 
Fredriksen Hilde  hilde.fredriksen@olympiatoppen.no  Olympiatoppen  24075710 
Iversen Erik  Erik.Ivers1@gmail.com  Olympiatoppen  24075710 
Røstad Vibeke  vibeke.rostad@olympiatoppen.no  Olympiatoppen  24075710 
Halvorsen Bernt Oscar  bernt@oppsal.info  Oppsal fysikalske & arena for helse  23125005 
Vos Arjan Iwan  ivos@vesthelse.no  Oppsal fysikalske & arena for helse  23125005 
Chowdhury Anoop  anoop@sentrumfysikalske.no  Oppsalklinikken AS  23891039 
Ølstørn Vegard  vegardo@gmail.com  Oppsalklinikken AS  23891039 
Torvund Trine  torvundtrine@hotmail.com  Schous Fysioterapi  22111255 
Mathisen Roald  mathisen.roald@gmail.com  Sentralstasjonen Fysioterapi og Manuellterapi as  22 403570 
Nicol Heather Ruth  hrnicol@online.no  Sentralstasjonen Fysioterapi og Manuellterapi as  22 403570 
Gjelsvik Hilde  hildegjelsvik@hotmail.com  Stadion Fys.Inst.Og Treningssenter  22 028181 
Klafstad Ola  ola.klafstad@gmail.com  Tveita Fysioterapi AS  22 270714 
Sandberg Marita Bergum  marita.bergum@hotmail.com  Tveita Fysioterapi AS  22 270714 
Kvitrud Kari  kkvitrud@broadpark.no  Ullern Fysioterapi  22 520963 
Haslestad Lars  haslestadlars@hotmail.com  Ullernklinikken, manuellterapi og rebilitering SA  21424200 
Høysveen Turid  th@ullernklinikken.no  Ullernklinikken, manuellterapi og rebilitering SA  21424200 
Thorsen Ann-Sofi Slettevold  annsofisle@hotmail.com  Ullernklinikken, manuellterapi og rebilitering SA  21424200 
Dagfinrud Hanne  h.s.dagfinrud@medisin.uio.no  Universitetet I Oslo  22 855050 
Gåskjønli Morten  morten@vtts.no  Vallhall Trening & Terapisenter AS  23 06 74 00 
Weiglin Simen Boretti   simen@vtts.no  Vallhall Trening & Terapisenter AS  23 06 74 00 
Rønningen Lars S.  larssr@icloud.com  Volvat Medisinske Senter AS  22957500 
 
 RÅDAL 
Fossland Elin  efossl@online.no  Laguneparken Fysioterapi  55 139596 
 
 RIDABU 
Nøren Britt  bri-n@online.no  Åker Fysioterapi  62536520 
 
 RISØR 
Berger Haldis  haldis@risorfysikalske.no  Risør Fysikalske Institutt og Manuell Terapi  37150955 
Lindstøl Lars  larslindstol@yahoo.no  Risør Fysikalske Institutt og Manuell Terapi  37150955 
 
 ROLVSØY 
Brask Bent  bent@manuellterapiklinikken.no  Manuellterapi Klinikken Østfold AS  69 337811 
 
 ROMEDAL 
Aasen Ments Håvard  mha-aase@online.no  Romedal Fysioterapi  62583685 
 
 SAKSVIK 
Aftret Jonny  jaftret@neanett.no  Saksvik Fysio. Og Manuellterapi   73 971890 
Kulvik Kristian Moen  kulvik@gmail.com  Saksvik Fysio. Og Manuellterapi   73 971890 
 
 SANDEFJORD 
Miles Jorun Ruud  jorun@psyksand.no  Psykomotorisk Fysioterapi./Sandefjord  99100664 
 
 SANDNES 
Broek Peter  peter@fysioforum.no  Fysio. Forum Da  51 972767 
Tjelta Tor Sølve  Tstjelta@hotmail.com  Ganddal Terapi Og Trening  51601660 
 
 SKÅRER 
Huseby Jørgen  jorgen.huseby@hotmail.com  Plus manuell terapi og trening  67976038 
 
 SKARNES 
Christensen Trond Kjetil Lycke  trondkc@hotmail.com  Family Sports Club Skarnes AS  62967350 
 
 SKI 
Evensen Natalie Michelle  natdoig@hotmail.com  Centrum Fysioterapi/Ski  64 872895 
Sørlund Frank  fsorlund@online.no  Ski Fysioterapisenter  64 873672 
Trosdahl Kristin  ktrosdah@online.no  Trosdahl Fysikalske  64 870773 
 
 SKIEN 
Viddal Truls Vidar    Duval Fysioterapi  35 50 62 10 
 
 SPYDEBERG 
Palm Kari-Mette  k-mpalm@online.no  Fysioforum  69 836464 
 
 STABEKK 
Ekblad Terje  terje.ekblad@gmail.com  Stabekk Fysioterapi  67 534967 
 
 STAVANGER 
Rosbach Kenneth Hammond  kennethrosbach@yahoo.co.uk  Hinna Helse Park Fysioterapi og Trening  51 31 71 11 
 
 STJØRDAL 
Salberg Stig Bjarne  stig-sal@frisurf.no  Stokmoen Fysio - og Manuellterapi  74804040 
 
 STRAUME 
Jokstad Unni Heimli  unnijokstad@gmail.com  AKTIV365 STRAUME AS  53 69 63 00 
 
 STRØMMEN 
Nilsen Arnold  arnold-n@online.no  Strømmen Klinikken  63 891980 
 
 SØRUMSAND 
Scavenius Sverre  sverre.scavenius@sorumsand-fysioterapi.no  Sørumsand Fysioterapi  63 826433 
 
 TANANGER 
Malmin Per  per.malmin@lyse.net  Tananger Fysikalske institutt  51699626 
 
 TROLLÅSEN 
Tonga Kristin Juul  kittyton@online.no  Trollåsen Fysioterapi  66 802523 
 
 TROMSØ 
Haugen Torgeir  torgeir@fysioterapeut1.no  Grønnåsenklinikken  951 59 886  
Nodberg Rolf-Inge  nodber@live.no  Grønnåsenklinikken  951 59 886  
Schanche Torbjørn    Inst.For Manuell Terapi/Tromsø  77 686877 
Fagerborg Andre  andre@klinikk24.no  Klinikk 24 Tromsø  99102424 
Hauglid Einar  einar.hauglid@gmail.com  Klinikk 24 Tromsø  99102424 
Moen Tord Morten Peltopera  tord@klinikk24.no  Klinikk 24 Tromsø  99102424 
Johansen Runar  post@runarjohansen.no  Sjølund Fysioterapi og akupunktur  77609020 
Mjøen Håkon    Sjølund Fysioterapi og akupunktur  77609020 
Solgård Hege  hege.solgard@uit.no  Universitetet I Tromsø  77 64 48 62 
Holm Sigrid Reiersen  sigrid.r.holm@gmail.com  Universitetssykehuset Nord-Norge Hf  77626410 
 
 TRONDHEIM 
Woodhouse Astrid  astrid.woodhouse@ntnu.no  NTNU  73 595000 
Eklo Elisabeth  eleklo@hotmail.com  Risvollan Fysioterapi & Trening AS  73832200 
 
 TYSSE 
Næss Geir  Geir.naess@combitel.no  Samnanger Fysikalske Institutt  56 589109 
 
 VALESTRANDSFOSSEN 
Hagen Arild  arigen@online.no  Osterøy Fysioterapi  56396992 
Strømme Britt  brittst@online.no  Osterøy Fysioterapi  56396992 
 
 VIKESÅ 
Håmsø Magnus  magnus@bevegelsesklinikken.no  Vikeså Fys.Inst.  51 201118 
 
 Vinterbro 
Opsahl Arnfinn  fysio@opsahl.be  Vinterbro Fysioterapi  64 946405 
 
 VOSS 
Bryn Terje  tebryn@broadpark.no  Voss Fysioterapi  56 51 77 99 
 
 ØRSTA 
Aarseth Geir Arne  aarseth@fysio1.no  Fysio 1 As  70049250 
 
 ØSTERÅS 
Eriksen Helge  helgeer2@frisurf.no  Østeråsklinikken AS  889567082 
Haakonsen Ann-Kathrin  annhaako@online.no  Østeråsklinikken AS  889567082 
Jahren Anne  annejahren@hotmail.com  Østeråsklinikken AS  889567082 


*Listen inneholder medlemmer i NFF.

		
SELECT  CUS.Name AS Navn, 
        PO.LocalGovernmentName AS Kommune, 
        CUS.MobileTelephone AS Mobil, 
        CUS.ZUsrTelefonPrivat AS Telefon, 
        CUS.EmailAddress AS Epost, 
        CUS.WWWAddress AS webadresse, 
        ARS.ZUsrArbeidssted as Arbeidssted 
   ,     ARS.ZUsrPoststed as APS 
   ,     ARS.ZUsrTelefon as AST 
   ,     UR.ZUsrReservasjonNo as Resno 
   ,     UR.ZUsrKoblCustToReservNo as ResnoID 
FROM         ZUsrUtdannelse UTD INNER JOIN 
             (PostOffice PO INNER JOIN 
             CustomerDeliveryAddresses ADR ON PO.PostCode = ADR.DeliveryPostCode INNER JOIN 
             Customer CUS ON ADR.DeliveryAddressNo = CUS.DeliveryAddressNo) ON UTD.ZUsrCustomerNo = CUS.CustomerNo 
             INNER JOIN ZUsrArbeidssted ARS ON CUS.ZUsrArbeidsted1No = ARS.ZUsrArbeidsstedNo 
             LEFT JOIN ZUsrReservasjoner UR ON UR.ZUsrCustomerNo = CUS.CustomerNo 
  INNER JOIN PostOffice PO2 ON PO2.PostCode = ARS.ZUsrPostnr WHERE     (UTD.ZUsrAkademiskTittelNo = 86)AND UTD.ZUsrSluttDato = '1970-01-01'
AND (CUS.ZUsrMedlemskategoriNo = '3' OR CUS.ZUsrMedlemskategoriNo = '16') 
AND (UR.ZUsrReservasjonNo is NULL or (UR.ZUsrReservasjonNo != 3 AND UR.ZUsrKoblCustToReservNo != 117)) 
AND CUS.ZUsrMedlemstatusNo IN (1,2,10,11,18,21)  
ORDER BY ARS.ZUsrPoststed, ARS.ZUsrArbeidssted, CUS.Name, UR.ZUsrKoblCustToReservNo desc