Valgkomiteens helhetsvurdering
Valgkomiteen i NFF har levert sin helhetsvurdering av innstillingen på kandidater til Sentralstyret, Fag- og spesialistrådet, Privat råd og Ansatt råd. Nedenfor gjengis de utdragene fra helhetsvurderingen som også blir trykt i landsmøtebilaget (bilag til Fysioterapeuten nr. 10/2010).
Sentralstyret: 9 medlemmer – 3 rådsledere, forbundsleder, nestleder, 4 styremedlemmer
Valgkomiteens helhetsvurdering:
Valgkomiteen hadde som et ønske å få til et delvis skifte i forbundsledelsen, da både forbundsleder og nestleder ved forespørsel om gjenvalg var ønskelig signaliserte at neste landsmøteperiode ble absolutt siste om de fikk tilliten videre. Når nå Valgkomiteen innstiller på videreføring av forbundsledelsen, er det med trygghet i at oppstartede prosesser i denne landsmøteperioden skal få sin månelanding i neste periode, og at organisasjonen har uttrykt sin tillit til nåværende ledelse. Blant de faste medlemmene ble det naturlig at det kommer inn tre nye medlemmer. Som alltid prøver Valgkomiteen å ivareta en fordeling ut fra geografisk tilhørighet, alder og arbeidstilhørighet så langt det lar seg gjøre.
Fag- og spesialistrådet: 9 medlemmer – leder velges særskilt
Valgkomiteens helhetsvurdering:
I sammensetningen av Fag- og spesialistrådet har Valgkomiteen prøvd å tilstrebe bredden i fagmiljøet, erfaring i fra styrearbeid i en faggruppe, representasjon av ulike arbeidsområder, alder og geografisk tilhørighet i den grad det har vært mulig.
Privat råd: 8 medlemmer – leder velges særskilt
Valgkomiteens helhetsvurdering:
Valgkomiteen har valgt å innstille medlemmer med god organisasjonserfaring og god kjennskap til drift av privat praksis og lover og regler som styrer privat praksis. Som ellers søker Valgkomiteen å ivareta geografisk spredning, alder og arbeidstilknytning (eier, leietaker etc). I tillegg til rådets åtte medlemmer sitter også PFGs leder i Privat råd.
Ansatt råd: 9 medlemmer – leder velges særskilt
Valgkomiteens helhetsvurdering:
Valgkomiteen søker å ivareta intensjonen om at alle tariffområder skal være representert i rådet når det lar seg gjøre. I tillegg vektlegges det at medlemmene skal ha god organisasjonserfaring, og deretter prøver Valgkomiteen å ta hensyn til geografi og alder.

